Acil Yardım

Olağanüstü koşullar, olağanüstü çaba gerektirir.

Deprem, sel, yangın, kuraklık gibi doğal afetlerde, afetzedelere ulaştırdığı yardımların yanı sıra savaşların ortaya çıkardığı olağanüstü durumlarda da savaş mağdurlarına çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. En uzun sınıra sahip olduğumuz ülke olan Suriye’de devam edegelen iç savaş nedeniyle bize sığınan milyonlarca mültecinin; gerek ülkemizin sınırlarında kurulan kamplarda, gerekse sınırlar ötesinde kurulan kamp alanlarında beslenme ve barınma ihtiyaçları karşılanmakta, ayrıca kış aylarında bot ve mont yardımları da yapılmaktadır.

Acil yardım kampanyası, sene boyunca devam etmektedir. Yılın herhangi bir döneminde yaşanan olaylar karşısında inisiyatif alabilmek adına her sene aralık ayında acil yardım çağrısı yapmaktayız. Hayırseverlerimizin aralık ayı boyunca bizlere acil yardım çağrısı adı altında yaptıkları tüm bağışlar, sene içerisinde ulusal ve uluslararası yaşanan tüm olağanüstü durumlarda mağdurlar için kullanılmaktadır.

Covid-19 salgın döneminin başından günümüze kadar ülkemizde sayıları yüz bini bulan ihtiyaç sahibine ulaştık. Sene boyunca acil yardım çağrımıza kulak veren hayırseverlerimiz sayesinde onlarca tırın taşıdığı gıda, binlerce kışlık giyim malzemesi ile tonlarca yakacak malzemesi ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadır. Siz de bu çağrıya kulak vermeyi, doğal afetlerin ve savaşların mağdur ettiği insanların sesini duymayı unutmayın.

BAĞIŞTA BULUNMAK İÇİN TIKLAYINIZ.