Hasene Vakfı Aksaray Bilim Festivali'nde!

04.07.2024

7-9 Haziran'da düzenlenen Aksaray Bilim Festivali'ne Hasene olarak biz de katıldık.

Aksaray Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve yoğun ilgi gören Bilim Festivali, 7-8-9 Haziran tarihlerinde Bilim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Her yaştan on binlerce bilim meraklısına ev sahipliği yapan festivale, Hasene Vakfı olarak biz de katıldık ve standımızı açtık.


Festival süresince standımızda, vakfımızın deprem faaliyetleri hakkında ziyaretçilere bilgi verdik. Aynı zamanda çocuklar için boyama kitabı ve dergi hediyelerimiz oldu. Her yaştan katılımcının ilgisini çeken bu etkinlik, çocuklarımızın ve gençlerimizin bilime olan merakını artırarak, geleceğin araştırmacı ve üreten bireyler olma yolunda faydalı alışkanlıklar kazanmalarını sağladı.


Festival açılışına katılan Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ve Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş vakfımızın standını ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi verildi. Festivalde, Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı da söyleşisiyle büyük ilgi topladı. Uzaydaki yaşantı ve deneyimlerini paylaşarak, gençlere ilham verdi.


 

Diğer Haberler

Tümünü Gör

İyilik Yerini Buldu, Bu Kurban Bayram Oldu

08.07.2024

Hasene ailesi olarak yıllardır süregelen kurban kampanyasını 2024 yılı için de tamamladı. 275 bin 729 toplanan kurban hisse adedi ile milyonlarca kişiye ulaştı.