• +90 212 438 81 91
  • info@hasene.org.tr / yardimtalep@hasene.org.tr

Yetim

Yetime Destek Kampanyasıyla yetimlerimize el uzatıyoruz.

“Allah’a olan sevgileri için veya mala olan sevgilerine rağmen yemeklerini, yoksula, yetime ve tutsağa verirler, onları doyururlar.” (İnsan 8)

“Bir kimse, Müslümanların arasında bulunan bir yetimi alarak yedirip içirmek üzere evine götürürse, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde, Allah Teala onu mutlaka cennete koyar”. (Tirmizî, Birr 14.)

Yetime Destek Kampanyası farklı sebeplerle annesini, babasını veyahut her ikisini de kaybetmiş çocuklarımıza eğitim desteği sağlamak için yapılmaktadır. Resmi rakamlara göre Türkiye’de 350.082 yetim ve öksüz çocuk bulunmaktadır. Farklı yardım ve desteklerle hayatlarını idame eden bu çocukların destekçisi bazen devlet, bazen hayır kurumları, bazen geniş aileleri olabiliyor.
Yetime Destek Kampanyamızı Türkiye sınırları içerisinde yürütmekteyiz. Antalya ve Diyarbakır’da başlayan bu çalışmamızı diğer şehirlerde de gerçekleştirmek için Valilikler ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Kampanyamız kapsamında bağışçılarımız yetimlerimizin aylık 165 TL bağışta bulunarak, eğitim giderlerine katkı sağlayabileceklerdir.
Siz Ne Yapabilirsiniz?
•    Her ay 165 TL ödeyerek bir yetimin destekçisi olabilirsiniz: yetim@hasene.org.tr adresine adınızı, soyadınızı ve irtibat bilgilerinizi göndermeniz yeterli. Sizinle en kısa zamanda irtibata geçip kaydınızı alacağız.
•    Banka hesabımıza tek seferlik bağışlarla Yetime Destek fonuna katkıda bulunabilirsiniz. Bu şekilde destekçisi olmayan yetimlerin eğitim masraflarına katkıda bulunabilirsiniz. 
Bağışlarınız için:
Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği
Kuveyt Türk Bankası
Kıztaşı Şubesi

Açıklama: Yetim
İBAN: TR11 0020 5000 0948 4436 4000 01