Yetim (Aylık Aidat Ödemesi)

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Bu alandan sadece sahiplendirilmiş yetimlerimiz için aylık ödemeler kabul edilmektedir.

Eğer siz de bir yetim için aylık ödeme yapmak istiyorsanız size iletilen "Yetim Referans Numarası"nı lütfen açıklama kısmında belirtiniz. Aksi halde ödemeniz işleme alınamayacaktır.

Gönül Elçileri Projesi kapsamında yürütülen ve 2016’dan beri devam eden “Antalya Yetimlerine Sahip Çıkıyor” projesine destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu proje sayesinde babaları vefat eden her yaştan çocuk ve annelerine çeşitli destekler sunuluyor.
Babaların yokluğundan dolayı ağır sorumluluklar altında bulunan annelere farklı faaliyetler sunup sosyalleşmeleri sağlanıyor, hem ekonomik hem de gıda desteği sunuluyor. Annelere günlük hayatlarında yardımcı olabilecek faydalı eğitimler ve meslek edindirme kursları da düzenleniyor. 
Valilik ile yapılan anlaşma sayesinde, Hasene aracılığı ile siz de bu çocuklara bağışlarınızla destek olabilirsiniz.

“Allah’a olan sevgileri için veya mala olan sevgilerine rağmen yemeklerini, yoksula, yetime ve tutsağa verirler, onları doyururlar.” (İnsan 8)

“Bir kimse, Müslümanların arasında bulunan bir yetimi alarak yedirip içirmek üzere evine götürürse, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde, Allah Teala onu mutlaka cennete koyar”. (Tirmizî, Birr 14.)

Yetime Destek Kampanyası farklı sebeplerle annesini, babasını veyahut her ikisini de kaybetmiş çocuklarımıza eğitim desteği sağlamak için yapılmaktadır. Resmi rakamlara göre Türkiye’de 350.082 yetim ve öksüz çocuk bulunmaktadır. Farklı yardım ve desteklerle hayatlarını idame eden bu çocukların destekçisi bazen devlet, bazen hayır kurumları, bazen geniş aileleri olabiliyor.
Yetime Destek Kampanyamızı Türkiye sınırları içerisinde yürütmekteyiz. Antalya'da başlayan bu çalışmamızı, halihazırda Diyarbakır ve Edirne Valilikleri ile devam ettirmekte, diğer şehirlerde de gerçekleştirmek için Valilikler ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Kampanyamız kapsamında bağışçılarımız, yetimlerimize aylık 500 TL bağışta bulunarak katkı sağlayabileceklerdir.

 

Siz Ne Yapabilirsiniz?


•    Her ay 500 TL ödeyerek bir yetimin destekçisi olabilirsiniz: [email protected] adresine adınızı, soyadınızı ve irtibat bilgilerinizi göndermeniz veya Yetim Başvuru Formu’nu online olarak doldurmanız yeterlidir. Sizinle en kısa zamanda irtibata geçip kaydınızı alacağız.

 

Yetim (Aylık Aidat Ödemesi)

!!! ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME !!! Lütfen detaylı açıklamayı okumadan bağış yapmayınız.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik