• +90 212 438 81 91
  • info@hasene.org.tr / yardimtalep@hasene.org.tr

Eğitim

Evde-okulda her yerde eğitim.

Her eylül ayında çocuklarımızın okul heyecanına ortak oluyor, hazırladığımız kırtasiye paketleri ile eğitim hayatlarına katkıda bulunuyoruz. Yüzü gülmeyen çocuğumuz kalmasın diye renk renk okul çantalarına koyduğumuz okul malzemesi, hikâye kitabı ve sürpriz oyunlardan oluşan paketlerimizle ülkemizin dört bir yanına ulaşıyoruz.

Covid-19 salgını nedeniyle derslerine evlerinden devam etmek zorunda kalan yüzlerce çocuğumuza bu yıla özel hazırladığımız “Evde Eğitime Destek Paketi”mizi ulaştırdık. Kırtasiye paketimize bu yıl fazladan bir de aile oyunu, yap-boz ve boyama kitabı gibi çocuklarımızın evde geçirdikleri zamana değer katacak şeyler de ekleyerek salgının psikolojik etkilerini azaltmaya çalıştık. Aylar süren karantina koşulları ve şimdi de okullarına gidemeyecek olmaları pek çok çocuğumuzu olumsuz etkiledi. Salgının fiziki etkilerinin yanı sıra çocuklarımızın üzülmesine sebep olan tüm bu psikolojik etkenlerle de mücadele etmeye çalışıyoruz. Onlara aileleriyle kaliteli zaman geçirebilmeleri için fırsat sunan oyunlar hediye ediyoruz.

Yine pek çok okul çağı çocuğumuza kış ayları boyunca kışlık giyecek yardımı yapıyoruz. Düzenlediğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile çocuklarımızın eğitimlerine destek olmaya çalışıyoruz. Senelerdir düzenlediğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle bir okula sınıf dolapları yaptırırken diğer bir okulumuza bilgisayar sınıfı yaptık. Bu sene ise yine bir okulumuzun kütüphanesi için onlarca kitap topluyoruz.