• +90 212 438 81 91
  • info@hasene.org.tr / yardimtalep@hasene.org.tr

Hasene liselilerle Urfa’da mağdurlarla el ele

3 gün süren projeye; 22 öğrenci, 2 öğretmen, 8 Uniad üyesi görevli üniversiteli, 1 konuşmacı, 3 gözlemci ve 5 Hasene çalışanı ve gönüllüsü olmak üzere toplam 42 kişi iştirak etti.

Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği, 4-6 Aralık tarihleri arasında Urfa’nın Akçakale ilçesinde, Hasene müdürü Ömer Söyleyenoğlu koordinasyonu altında gerçekleştirilen, 5.000 kumanya paketi dağıtımına, Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri de eşlik etti.

3 gün süren projeye; 22 öğrenci, 2 öğretmen, 8 Uniad üyesi görevli üniversiteli, 1 konuşmacı, 3 gözlemci ve 5 Hasene çalışanı ve gönüllüsü olmak üzere toplam 42 kişi iştirak etti.

Eğitim sorumlusu İsmail Çetinkaya ile birlikte tasarlanan programın ana hedefi; sosyal yardımlaşmaya ilgi duyan gençlere, sahada geniş çaplı bir dağıtımın işleyişini göstermek ve mülteci nüfusu yoğun olan bu ilçemizde hayat şartlarını yakından görebilmelerini sağlamaktı. Buna ek olarak boşaltılmış olan Mülteci konuk evinde yaşam şartları hakkında bilgi verildi ve ayrıca bölgede kültürel ve tarihi açıdan önemli yerler ziyaret edildi. Otelde geçen vakit esnasında, liselilere Hasene hakkında detaylı bilgiyi, Hasene Türkiye başkanı Abdullah Erbay verdikten sonra, göç ve mültecilik hakkında bir atölye çalışması gerçekleştirildi.

Programın ana hedefi olan dağıtıma gelince, gençlerin oldukça ilgisini çekmekle birlikte, muhtaç ve mağdur insanlarla tanışma fırsatı yakaladılar. Dağıtım esnasında liselilerin özverili çalışmaları ve getirdikleri hediyelerle çocukları sevindirmeleri dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca, mültecilerle daha yakından tanışmak için, dil engelini aşarak, her fırsatı yakaladılar.

Hasene; gençler tarafından olumlu karşılanan bu programın devamı ve geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.