• +90 212 438 81 91
  • info@hasene.org.tr / yardimtalep@hasene.org.tr

HASENE – READ FOUNDATION İşbirliği

Şanlıurfa/Akçakale’de Covid-19 salgını nedeniyle gıda ve hijyen paketi dağıtımı.

HASENE – READ FOUNDATION İşbirliği

Şanlıurfa/Akçakale’de Covid-19 salgını nedeniyle gıda ve hijyen paketi dağıtımı.

Derneğimiz, uluslararası sivil toplum örgütü READ Foundation ile, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, Covid-19 salgınından etkilenen ailelere gıda ve hijyen paketi yardımında bulundu.

Read Foundation ile Şubat 2020’de gerçekleştirdiğimiz İdlib’de kışlık kıyafet dağıtımından sonra; Haziran’da, Akçakale ilçesinde, salgın sürecinden etkilenen özellikle yaşlı, engelli, dul ve yetim mülteci ailelere temel gıda ürünleri ve sabun, antiseptik, maske gibi temel temizlik ürünlerinden oluşan 810 gıda ve 810 hijyen paketi dağıttık.

Akçakale ilçesinde yaşamını sürdüren çok sayıda ve çoğunluğu yaşlı ve engellilerden oluşan mülteci ailelere yapılan bu temel yardımların önemi büyüktür. Akçakale’de Vefa Sosyal Destek Grubu ile dağıtımda bulunan Hasene temsilcisi Fadıl Yağlıtaş da Vefa Sosyal Destek ekibiyle beraber dağıtıma katıldı.

Bu anlamlı çalışma için Hasene ile işbirliği yapan Read Foundation’a, dağıtımda desteğini esirgemeyen Akçakale Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek ekibine ayrıca temsilci ve gönüllülerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız.