• +90 212 438 81 91
  • info@hasene.org.tr / yardimtalep@hasene.org.tr

Kumanya

Paylaşmak bambaşka.

Kumanya Kampanyası, sene içerisinde iki koldan yürütülür. İlki her sene ayrı bir ihtimamla yürüttüğümüz “Ramazan Kumanyası” kısmıdır. Her sene Ramazan ayını idrak ettiğimiz sırada ülkemizde ve dünyada partnerlerimizle birlikte yüz binlerce kumanyayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. İkinci kısım ise sene içerisinde listelerimize dahil olan ihtiyaç sahipleri ve temsilciliğimiz olmayan illerde birlikte çalıştığımız valilik ve kaymakamlıklar aracılığı ile ulaştığımız ihtiyaç sahipleri için yürüttüğümüz “Genel Kumanya Kampanyası.” Kampanyanın bu kısmında toplanan bağışlar sayesinde sene boyu binlerce aileye gıda yardımı ulaştırıyoruz.

Ayrıca bu sene Kocaeli’nde açtığımız aşevi ile günde 600 aileye sıcak yemek ikram ediyoruz. Her gün üç çeşit sıcak yemek ve askıda ekmek uygulaması ile birlikte binlerce insana ulaşıyoruz. Bu esnada aşevimize gelip sefer taslarında ikram edilen yemeklerimizi alma imkânı bulunmayan ihtiyaç sahibi ailelere genç gönüllülerimizle birlikte biz yemekleri ulaştırıyoruz.

2020 yılında başlayan Covid-19 salgını gibi uzun süreli olağanüstü durumlarda yaptığımız acil yardımları Genel Kumanya Kampanyası ile de destekliyoruz. 2020 nisan ayından itibaren bu kapsamda ülkemizde 80.000’den fazla kumanya dağıtımı yapılmıştır.

Yaptığımız kalıcı çalışmalar için Genel Kumanya Kampanyası bir ön araştırma sahası da sunar. Gözlemcilerimiz, saha sorumlularımız sayesinde ihtiyaç sahipleri hakkında bilgi edinir, başka hangi alanlarda el ele verebileceğimizi araştırırız. Sonucunda ise hazırlanan raporlar doğrultusunda aile yardımları, kırtasiye ve giyim yardımları yahut ailelerin acil ihtiyaçları için yardım organizasyonları yapılır.

Siz de bizimle el ele verin, hep birlikte sofralarımız çiçek açsın…