• +90 212 438 81 91
  • info@hasene.org.tr / yardimtalep@hasene.org.tr

Vacip

Binlerden yüzbinlere ulaşan köprü.

Kurban ibadeti, İbrahim aleyhisselamdan Efendimize (sav), Efendimiz (sav)’den de bizlere mirastır. Gücü yeten her Müslümanın asli vazifelerinden biri olarak Kurban ibadeti hepimiz için ayrı bir önem arz etmektedir.

Derneğimiz kurulduğu günden itibaren partnerleriyle birlikte binlerce insana kurban eti dağıtımı yapabilmek için her sene büyük organizasyonlar yapmaktadır. Bu organizasyonlarda muhakkak gönüllü gözlemcilere yer verilerek organizasyonun şeffaflığında azami dikkat gösterilmektedir. Organizasyona katılan her gözlemci bulunduğu kesim alanı yahut dağıtım sahasından anlık bilgileri kampanya sorumlularımızla paylaşmakta ve organizasyon boyunca görevlerini sürmektedirler. Gözlemcilerimiz kurumumuzla çoğunlukla doğrudan ilişkileri olmayan gönüllülerden oluşmakta ve bu sayede dünyanın dört bir tarafında 100’den fazla ülke dağıtımı yapılan kurbanlarımız doğrudan bağışçılarımız tarafından denetlenip gözlenebilmektedir.

Görevlilerimiz ve gözlemcilerimizden oluşan büyük bir ekiple büyük bir coğrafyada yüzbinlerce aileye ulaşıyoruz. Bağışçılarımızın bizlere emanetlerini el birliği ve itina ile elimizin ulaştığı tüm gönül coğrafyamıza ulaştırmanın gayretini gösteriyoruz.