Vacip

Binlerden yüz binlere ulaşan köprü.

Kurban ibadeti, İbrahim aleyhisselamdan Efendimize (sav), Efendimiz (sav)’den de bizlere mirastır. Gücü yeten her Müslümanın asli vazifelerinden biri olarak kurban ibadeti hepimiz için ayrı bir önem arz etmektedir.

Vakfımız kurulduğu günden itibaren partnerleriyle birlikte binlerce insana kurban eti dağıtımı yapabilmek için her sene büyük organizasyonlar gerçekleştirmektedir. Bu organizasyonlarda muhakkak gönüllü gözlemcilere yer verilerek organizasyonun şeffaflığına azami dikkat gösterilmektedir. Organizasyona katılan her gözlemci, bulunduğu kesim alanı yahut dağıtım sahasından anlık bilgileri kampanya sorumlularımızla paylaşmakta ve organizasyon boyunca görevlerini sürdürmektedirler. Gözlemcilerimiz, kurumumuzla çoğunlukla doğrudan ilişkileri olmayan gönüllülerden oluşmakta ve bu sayede dünyanın dört bir tarafında 100’den fazla ülkeye dağıtımı yapılan kurbanlarımız doğrudan bağışçılarımız tarafından denetlenip gözlenebilmektedir.

Görevlilerimiz ve gözlemcilerimizden oluşan büyük bir ekiple büyük bir coğrafyada yüz binlerce aileye ulaşıyoruz. Bağışçılarımızın bizlere emanetlerini el birliği ve itina ile elimizin ulaştığı tüm gönül coğrafyamıza ulaştırmanın gayretini gösteriyoruz.

KURBAN BAĞIŞI İÇİN TIKLAYIN