Sosyal Sorumluluk

Vakfımız, sosyal sorumluluk projelerini yerel sorunlara ve ihtiyaçlara kalıcı çözümler üretmeye yönelik şekilde planlıyor ve harekete geçiyor.

İstanbul’da başlattığımız Deniz Yıldızları Projesi ile iç savaş, göç vb. durumların ortaya çıkardığı sosyolojik sorunlara anne-çocuk terapi ve eğitimleri ile çözüm sunmaya çalıştık. Her sene farklı bir bölgede yürüttüğümüz “Bu da Senin Olsun Projesi” ile ise okul çağı çocuklarımız için yerel imkanları artırma çabasındayız. Batman’ın Gercüş ilçesinde kimi çocuklarımızın kilometrelerce yürüyerek ulaştıkları okullarına sınıf dolapları yaparak ağır sırt çantaları ile onca yolu yürümesinler istedik. Yine aynı bölgede bir okulumuza bilgisayar bağışında bulunduk. Bu sene ise Adıyaman’da bir ortaokul ve lisenin kütüphanelerinin donanımına destek oluyoruz.

Projelerimizin hepsi yerelde yaşanan sorunlara çözüm sağlamaya yöneliktir. Belirli bir sürede yapılır ve belli sonuçlar beklenir. Böylece iş ve zaman tasarrufu sağlanır. Siz de bize destek olmak isterseniz her sene farklı bir bölgede icra ettiğimiz projelerimizi inceleyebilirsiniz.