• +90 212 438 81 91
  • info@hasene.org.tr / yardimtalep@hasene.org.tr

Yetim

Yetimlerimize el uzatıyoruz.

“Allah’a olan sevgileri için veya mala olan sevgilerine rağmen yemeklerini, yoksula, yetime ve tutsağa verirler, onları doyururlar.” (İnsan 8)

“Bir kimse, Müslümanların arasında bulunan bir yetimi alarak yedirip içirmek üzere evine götürürse, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde, Allah Teala onu mutlaka cennete koyar”. (Tirmizî, Birr 14.)

Yetime Destek Kampanyası; annesini, babasını veyahut her ikisini de kaybetmiş çocuklarımıza destek sağlamak için yapılmaktadır. Resmi rakamlara göre Türkiye’de 350.082 yetim ve öksüz çocuk bulunmaktadır. Farklı yardım ve desteklerle hayatlarını idame eden bu çocukların destekçisi bazen devlet, bazen hayır kurumları, bazen geniş aileleri olabiliyor.
Yetime Destek Kampanyamızı Türkiye sınırları içerisinde yürütmekteyiz. Antalya’da başlayan bu çalışmamızı diğer şehirlerde de gerçekleştirmek için valilikler ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Kampanya kapsamında bağışçılarımız, yetimlerimize aylık 165 TL bağışta bulunarak katkı sağlayabileceklerdir.
Siz ne yapabilirsiniz?
•    Her ay 165 TL ödeyerek bir yetimin destekçisi olabilirsiniz. Bunun için yetim@hasene.org.tr adresine “adınızı, soyadınızı ve irtibat bilgilerinizi” göndermeniz yeterli olacaktır.

•    Banka hesabımıza yapacağınız tek seferlik bağışlarla “Yetime Destek” fonuna katkıda bulunabilirsiniz. Bu şekilde destekçisi olmayan yetimlerin masraflarına ortak olabilirsiniz. 

Bağışlarınız için:

•    Online Bağış

•    Havale / EFT

   

 Hesap Numarası: 94844364-1              

 Şube Adı: Kıztaşı

 Şube Kodu: 169

 

 

Hesap Adı:  Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği      

 IBAN: TR11 0020 5000 0948 4436 4000 01

 Açıklama: Yetim (Referans No.)