• +90 212 438 81 91
  • info@hasene.org.tr / yardimtalep@hasene.org.tr

Acil Yardım

Sel, deprem, yangın, toprak kayması gibi doğal afetlerde, savaş gibi olağanüstü durumlarda, acil yardıma ihtiyaç duyulduğu anlarda muhtaçlara el uzatıyoruz.

Acil Yardım

Sel, deprem, yangın, toprak kayması gibi doğal afetlerde, savaş gibi olağanüstü durumlarda mağduriyet bölgesine ivedilikle ulaşmak ve mağdur duruma düşmüş, savunmasız insanların ihtiyacı olan gıda, giyinme, barınma gibi temel insani ihtiyaçlarını sağlamak amacıyla acil yardım çalışmaları yürütüyoruz.

Depremden evleri yıkılan insanların başlarını sokacak prefabrik konutlar; selden, yangından evleri kullanılamaz hâle gelen mağdurlara yaptığımız yardımlar; evlerini, yurtlarını terk etmek zorunda kalmış mültecilere ulaştırdığımız gıda yardımları; aşırı soğukların mağdur ettiği muhtaçlara sunulan imkânlar, acil yardım bağlamında yürüttüğümüz kampanyanın birer parçasıdır.

Bu bağlamda 2018 yılı acil yardım başlığında toplamda 10 Tır farklı içeriklerde; gıda kolisi, çocuk ve hijyen paketi, battaniye ve yakacak ihtiyaçları şeklinde gerekli yer ve bölgelere gönderilmiştir.