• +90 212 438 81 91
  • info@hasene.org.tr / yardimtalep@hasene.org.tr

Acil Yardım

Olağanüstü koşullar, olağanüstü çaba gerektirir.

Doğal ve beşeri afetler maalesef tüm dünyanın yüzleşmek zorunda olduğu olağanüstü koşullar ortaya çıkarır. Bu koşullar karşısında hepimize düşen birlik ve beraberliğimizi kuşanarak ulusal ve uluslararası olağanüstü durumlarda maddi ve manevi acil yardımlarımızı hakkı ile yerine ulaştırmaktır. Bu düsturla yola çıkan derneğimiz; deprem, sel, yangın, kuraklık gibi doğal afetlerde, afetzedelere ulaştırdığı yardımların yanı sıra savaşların ortaya çıkardığı olağanüstü durumlarda da savaş mağdurlarına çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Ülkemizin en uzun sınıra sahip olduğu ülke olan Suriye’de, devam edegelen iç savaş nedeniyle ülkemize sığınan milyonlarca mülteciye; gerek ülkemizin sınırlarında kurulan kamplarda gerekse şu an ülkemiz sınırları ötesinde kurulan kamp alanlarında beslenme ve barınma ihtiyaçları karşılanmakta ayrıca kış aylarında bot ve mont yardımları da yapmaktadır.

Acil yardım kampanyası, sene boyunca devam etmektedir. Senenin herhangi bir döneminde yaşanan olaylar karşısında inisiyatif alabilmek adına her sene aralık ayında acil yardım çağrısı yapmaktayız. Hayırseverlerimizin aralık ayı boyunca bizlere acil yardım çağrısı adı altında yaptıkları tüm bağışlar, sene içerisinde ulusal ve uluslararası yaşanan tüm olağanüstü durumlarda mağdurlar için kullanılmaktadır.

İçinden geçmekte olduğumuz salgın döneminin başından günümüze kadar ülkemizde sayıları yüz bini bulan ihtiyaç sahibine ulaştık. HASENEInternational ile olan işbirliğimiz sayesinde sadece Covid-19 salgını nedeniyle yapılan yardımların bedeli 10.000.000 TL’yi aştı. Toplanan bu para ile binlerce insana gıda yardımları ulaştırıldı.

Sene boyunca acil yardım çağrımıza kulak veren hayırseverlerimiz sayesinde onlarca tır gıda ve binlerce kışlık giyim malzemesi ve tonlarca yakacak malzeme ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadır. Siz de bu çağrıya kulak vermeyi, doğal afetlerin ve savaşların mağdur ettiği insanların sesini duymayı unutmayın.