Bu da Senin Olsun 2 Adıyaman

Her sene farklı bir bölgede yürüttüğümüz “Bu da Senin Olsun Projesi” ile amacımız, okul çağındaki çocuklarımız için yerel imkanları artırmaktı.

2019 yılında Batman’ın Gercüş ilçesinde, ilkini gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, 2020 yılında Adıyaman’ın Tut ilçesindeki Abuzer Yıldırım İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi ile devam etti.

Abuzer Yıldırım İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi için henüz üniversite öğrencisi olan gönüllülerimiz sayesinde kısa sürede yüzlerce kitap toplandı. Hayatın olağan akışında tüm yardımlarını elden ulaştırmaya özen gösteren, insana teması merkez alan bir dernek olarak, pandemi şartlarında çocukların sağlığını tehlikeye atmamak adına yardımlar kargo ile gönderildi. İstanbul’dan yola çıkan kitaplarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından Adıyaman’da büyük bir sevinçle karşılandı.

Çok yakın zamanda Bu da Senin Olsun 3 Projesi ile açılışını yapacağımız Amasya Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu’nun Metin Yurdakul Kütüphanesi için ise kitaplarımızı çoktan göndermiş bulunuyoruz.

Umut dolu bir gelecek için kütüphanelerini doldurduğumuz sevgili öğrencilerimizi ve kıymetli öğretmenlerini en yakın zamanda ziyaret edeceğimizin haberini vererek, hepsine başarı dolu bir eğitim hayatı diliyoruz.

Diğer Haberler

Tümünü Gör