Bu da Senin Olsun 3 Amasya

2019 yılında “Bu da Senin Olsun 1” ve 2020 yılında “Bu da Senin Olsun 2” ismiyle başlattığımız projemize, Amasya'nın Taşova ilçesinde hız kesmeden devam ediyoruz.

“Bu da Senin Olsun 3" isimli çalışmayla, Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu kütüphanesi için 1.000’i aşkın kitap ve çocukların eğlenceli vakit geçirebilmeleri için eğitici oyunlar bağışlandı. Bu çalışmanın gerçekleştirilmesinde öncü ve derneğimizin Amasya Taşova temsilciliğinde uzun yıllar temsilci olan Metin Yurdakul’u kaybetmenin hüznü içerisindeyiz.

25 Eylül 1964 tarihinde, Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Tatlıpınar Köyü’nde dünyaya gelen Metin Yurdakul, ilkokulu doğduğu köyde bitirdikten sonra bir süre çobanlık yapmış; 17 yaşındayken babası Ali Yurdakul ile birlikte Almanya’nın Köln şehrine göç etmiştir.

1987 yıllında bir vesile ile tanıştığı Avrupa Milli Görüş Teşkilatı (IGMG)’nda uzun yıllar gönüllü hizmetlerde bulunmuş; gençleri cami derneklerinde bir araya getirerek çalışmalar yapmıştır. Ayrıca Almanya’nın kuzey bölgesinde bulunan dört cami derneğinin açılışında da maddi manevi destekte bulunmuştur.

2016 yılında Türkiye’ye dönerek, Amasya Taşova’da Hasene Derneği gönüllüsü olarak hizmet vermeye başlayan Yurdakul, kısa sürede derneği Taşova’da tanınır hale getirmiştir. Kurban, kumanya ve acil yardım gibi faaliyetlerde farklı paydaşları bu yardım halkasına dâhil ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştır.

2020 yılında resmi olarak kurulan HASENE Taşova Temsilciliği’nin açılışına, ağırlaşan hastalığına rağmen öncülük etmiş ve ihtiyaç sahiplerine yönelik hizmetlerin artarak devam etmesine katkı sağlamıştır. Dolu dolu geçen, davaya adanmış bir ömürden sonra Taşovalı ihtiyaç sahiplerinin Metin Abisi, 2 Aralık 2020 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Derneğimiz, Metin Yurdakul’un anısını yaşatmak adına, ismini vereceği kütüphanenin açılışını 2021 yılı Mart ayı içerisinde yapmayı planlamaktadır.

Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet; ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Diğer Haberler

Tümünü Gör