Hasene Afet Bölgesi Bartın’a 55 bin Ton Su Gönderdi

01.07.2022

Batı Karadeniz'i etkisi altına alan sel felaketinin bilançosu gittikçe ağırlaşırken, Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Bartın’a 55 bin ton su ihtiva eden 2 tır gönderdi.

Günlerdir Bartın'da aralıksız yağan yağmur sonunda çok sayıda su taşkını yaşandı. Yağışların sonrasında Bartın kent merkezinden geçen ve 3 ayrı kolu olan Bartın Irmağı, 1998 yılından bu yana ilk kez taştı. Birçok mahallede ev ve iş yerinin alt katını su bastı.

Hasar tespit çalışmaları devam eden bölgede, şu ana kadar yetkililerden gelen bilgilere göre 135 ev ve iş yerini su bastı. Su şebekeleri de ciddi hasar gördüğünden il halkı çok zor günler geçiriyor. Bölgeden gelen su talebi üzerine Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği 55 bin ton su ihtiva eden 2 tırla Bartın halkına destek oldu.

Diğer Haberler

Tümünü Gör

Hasene Vakfı, Fas ve Libya'daki Felaketzedelere Yardım Elini Uzatıyor

01.07.2022

Hasene Vakfı Başkanı Halil Aydın, Fas'taki deprem felaketi ve Libya'daki sel felaketi sonrasında yaşanan insanlık dramına duyarsız kalamayarak, depremzedelere yönelik yardım çalışmalarını hızlandırdıklarını açıkladı. Aydın, "Merhamet ve yardımseverlik, insan olmanın temel sorumluluklarındandır. Bugün, Fas'taki ve Libya'daki kardeşlerimize yardım eli uzatma vaktidir." dedi.