HASENE VAKFI BURSA ŞUBESİ AÇILDI

21.08.2023

 

İslam Toplumu Millî Görüş Teşkilatı’nın (IGMG) insani yardım kuruluşu olan ve "Mazlum ve Mağdurlar için El Ele" sloganıyla yola çıkan Hasene Vakfı, 643 şube, 38 bölge ve binden fazla gönüllüsü ile dünyanın farklı kıtalarında, farklı ülke ve bölgelerinde mazlum, mağdur ve muhtaçlara uzanan ilginin, şefkatin ve yardımın adı ve adresi olmaya devam ediyor. 

 

 

Şubelerine bir yenisini ekleyen vakfın Bursa açılışına, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ferudun Yılmaz, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Alpaslan Şenocak, Bursa İl Gençlik İdaresi Başkanı Recep Batu, Bursa İHL Müdürü Mustafa Kütahyalıoğlu, Avrupa’dan Hasene gönüllüleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Kuran tilavetiyle başlayan programda söz alan İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Teşkilatları Genel Başkanı Kemal Ergün, İstanbul Konya, Sivas ve Kayseri’den sonra Bursa’ya da şube açtıklarını söyledi. Uzun yıllar Berlin’de yaşayan Yunus Lekesiz, Hasene Bursa Şube Başkanı olarak atandı. Açılışta misafirlere hizmet binası gezdirildi.
 

 

Diğer Haberler

Tümünü Gör

Hasene Vakfı, Fas ve Libya'daki Felaketzedelere Yardım Elini Uzatıyor

21.08.2023

Hasene Vakfı Başkanı Halil Aydın, Fas'taki deprem felaketi ve Libya'daki sel felaketi sonrasında yaşanan insanlık dramına duyarsız kalamayarak, depremzedelere yönelik yardım çalışmalarını hızlandırdıklarını açıkladı. Aydın, "Merhamet ve yardımseverlik, insan olmanın temel sorumluluklarındandır. Bugün, Fas'taki ve Libya'daki kardeşlerimize yardım eli uzatma vaktidir." dedi.