Kurban Milyonlarca Mazluma Umut Oldu

29.07.2022

Hasene International ile “Kurban ile Kardeşliğe Kapı Aç” sloganıyla yürüttüğümüz 2022 yılı Kurban Kampanyası nihayetlendi.

97 ülkede, toplam 428 gözlemci denetiminde gerçekleştirilen Kurban Kampanyası’nda deprem, sel felaketi gibi doğal afetlerin yaşandığı, savaşın mağdur ettiği, açlık ve yoksulluğun yoğun yaşandığı ülke ve bölgeleri önceledik.

Kampanya kapsamında, 225 bin 463 kurban hisse bağışı toplandı, 227 bin 145 hisse kurban kesim ve dağıtımı gerçekleştirildi ve milyonlarca ihtiyaç sahibine pay edildi. Topladığımız ve kesimini gerçekleştirdiğimiz kurban hisse sayısı hedeflediğimiz rakamı geçti ve bugüne kadar elde ettiğimiz en fazla kurban bağış sayısına ulaştık.

Kampanyayı değerlendiren Hasene International e.V. Başkanı Mesud Gülbahar şöyle konuştu:

“Kampanyada her yıl farklı bir hedef koyarak o hedefleri yakalamak için çabalıyoruz. Her bir gayretin daha fazla mazlum ve mağdura ulaşmak, onlara umut olmak, onlarla dualarımızı paylaşmak anlamını taşıdığını biliyoruz. Bu motivasyonla çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Allah’a şükürler olsun ki, bu sene de hedeflerimizi yakaladık, bugüne kadarki topladığımız en fazla kurban bağış sayısına ulaştık. Bizim gündemimizi hayır, hasene, iyilik ve güzellikler oluşturuyor.

Bu iyiliğe ortak olan bağışçılarımız bizlere emanet ettikleri bağışlar ile iyilikten yana, barıştan yana tavır alıyorlar. Bir de savaşlar, silahlar, sömürgeler için harcanan paralar var. İyilik ve güzelliklere elçilik ettiğimiz için mutluyuz.

On yılı aşkın süredir kurban kampanyası organize ediyoruz. Bu konuda fazlasıyla tecrübe elde ettik. Bugüne değin Avrupa’dan, Türkiye’den, Amerika, Avustralya ve Kanada’dan binlerce gözlemciyi kurban kesim ve dağıtımlarını yaptığımız ülkelere gönderdik.

Bu sene 428 gözlemci görev yaptı. Gözlemcilerimiz kampanyanın sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için üstün çaba sarf ettiler. Her başarının arkasında gizli kahramanlar vardır.

Bu gizli kahramanlarımıza, kampanyada hedeflediğimiz sayıyı geçmemizde bizlere destek olan bağışçılarımız başta olmak üzere, temsilcilerimize, gözlemcilerimize, gönüllülerimize ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Diğer Haberler

Tümünü Gör

2024 Ramazan Kumanyası

29.07.2022

Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri ile yardımseverleri buluşturduğumuz Hasene Vakfı Kumanya Kampanyası ile hanelerdeki sevinç ve berekete ortak oluyoruz.

Hasene Vakfı, Fas ve Libya'daki Felaketzedelere Yardım Elini Uzatıyor

29.07.2022

Hasene Vakfı Başkanı Halil Aydın, Fas'taki deprem felaketi ve Libya'daki sel felaketi sonrasında yaşanan insanlık dramına duyarsız kalamayarak, depremzedelere yönelik yardım çalışmalarını hızlandırdıklarını açıkladı. Aydın, "Merhamet ve yardımseverlik, insan olmanın temel sorumluluklarındandır. Bugün, Fas'taki ve Libya'daki kardeşlerimize yardım eli uzatma vaktidir." dedi.