Medikal Ürün Dağıtım Töreni Trabzon'da Gerçekleştirildi

20.05.2024

Hasene ailesinin yürüttüğü “Dezavantajlı Bireylere Medikal Ürün Desteği” projesi kapsamında, 10-16 Mayıs Dünya Engeliler Haftası için Trabzon’da dağıtım programı düzenlendi.

Program kapsamında 21 akülü engelli araç ve 7 manuel tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Projenin Trabzon ayağında, 148 medikal ürün dağıtılarak dezavantajlı bireylerin toplumsal yaşama daha etkin katılımlarına destek olunmuştur.

Trabzon Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde gerçekleştirilen medikal ürün dağıtım törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Vali Yardımcısı Hacı Osman Hökelekli, Trabzon İl Müftüsü Selami Aydın, Hasene Vakfı Başkanı Halil Aydın ve kamu kurumları yöneticileri, diğer sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ihtiyaç sahipleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törene katılım sağlayan Hasene Vakfı Başkanımız Halil Aydın; İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatının insani yardım kuruluşu olan Hasene Vakfımızın dünyanın farklı ülkelerinde mazlum, mağdur ve muhtaçlara uzanan ilginin, yardım elinin adı ve adresi olduğunu ifade etmiştir. Hasene Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Vakıf Bakanımız Halil Aydın ‘İnsanı Yaşat ki Devlet de Yaşasın’ düsturuyla hareket edildiğini ve Vakfımızın bütün çalışmalarında özel gereksinimli bireylere özel önem verildiğini vurgulamıştır.

Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin Genç gerçekleştirilen yardımların, vatandaşlar açısından önemli bir yere sahip olduğunu vurgulamıştır. Yaptığı konuşmada; “Hasene Vakfımız yurt dışından buradaki hemşerilerimize hayatlarını kolaylaştırabilmek adına çok güzel teknik araçlar getirdiler. Hasene Vakfı bu örnek davranışıyla, yardımlaşmanın ve insani değerlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Allah iyilik yapanların sayısını artırsın” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Tümünü Gör

İyilik Yerini Buldu, Bu Kurban Bayram Oldu

08.07.2024

Hasene ailesi olarak yıllardır süregelen kurban kampanyasını 2024 yılı için de tamamladı. 275 bin 729 toplanan kurban hisse adedi ile milyonlarca kişiye ulaştı.