Ocaklar Aşevi'nde Tütüyor

Günlük 600 aileye sıcak yemek hedefi ile yola çıktığımız Aşevi'ni Ziyaretliler Derneği ile birlikte Gölcük'te hayata geçirdik.

HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği olarak tüm ihtiyaç sahipleri ile aşımızı bölüşmeye, tüm sofralarda sıcak bir aş olması için çalışmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar tüm çalışma partnerlerimizle birlikte yaptığımız kuru gıda ve acil yardım kampanyaları ile birlikte 100’e yakın ülkede aşımızı ihtiyaç sahipleri ile bölüşmekteyiz. 

Bugün ise 2020 yılının ilk günlerinde yine aşımızı başka kimlerle bölüşmeliyiz kaygısı ile ülkemizde de bir aşevi oluşturduk. Yerel partnerlerimizle birlikte Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde ilk etapta 200 aile için sıcak yemek dağıtılacak aşevimizde. 6 ay içerisinde hane sayısını 600’e çıkarabilmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Şu anda aşevinden sefer tası ile sıcak aş alan engelli bireyler dahil 200 ailemiz var. Bunun yanı sıra askıda ekmek uygulamasından yararlanan çok daha fazla ailemiz var. Çeşitli sebeplerle aşevinden gelip sıcak yemeğini alamayacak durumdaki ailelerimize ekip arkadaşlarımızla birlikte günlük dağıtımlara çıkarak bizzat ellerimizle sıcak yemeklerini teslim ediyoruz. Şimdiye kadar Kaymakamlığımızın da onayladığı, Gölcük’te meskûn bulunan 200 aileye sıcak yemeklerini teslim etmeye başladık.

Bundan sonrası için ise Aşevimizin sayesinde sıcak yemek ulaşacak sofraların tamamına Halil ve İbrahim kardeşlerin bereketini diliyoruz. Tüm paydaşlarımızın sayesinde aşevimizde her gün ocaklar tütüyor, sofralara sıcak yemekler ulaşıyor. Eğer siz de aşevimize destek olmak isterseniz BAĞIŞ sayfasına giderek aşevimize bağışta bulunabilirsiniz.

 

 

 

Diğer Haberler

Tümünü Gör