Read Foundation İle Mülteci Ailelere Kış Yardımı

HASENE ve READ FOUNDATION yine yardımda birleşti Şanlıurfa merkez ve Akçakale ilçesinde 2021/2022 Kış Yardımı çalışması kapsamında soba, zeytin odunu, battaniye ve yatak dağıtımı yapılmıştır.

Derneğimiz, uluslararası sivil toplum örgütü READ Foundation ile Şanlıurfa ve Akçakale’de, kış soğuğundan etkilenen ailelere 205 soba ve beraberinde yakacak zeytin çekirdeği odunu, battaniye ve yatak yardımında bulundu.
Read Foundation ile 2020’den beri devam eden ortaklığımız süresince, sınırda mülteci kamplarına, Konya, Samsun, Kayseri, Şanlıurfa ve Akçakale’de çoğunlukla mülteci ailelere çeşitli yardımlarda bulunuldu. 2021’in Aralık ayında ise, 2021/2022 Kış yardımı kapsamında, Şanlıurfa merkez ve çevresi ve aynı zamanda Akçakale’de, kış soğuğundan etkilenen özellikle mülteci ve beraberinde yerli ailelere, toplam 205 soba, 51 ton zeytin çekirdeği odunu, 205 battaniye ve 205 yatak dağıtıldı.
Bu anlamlı çalışma için Hasene ile iş birliği yapan Read Foundation’a, Akçakale Kaymakamlığına ve dağıtımda desteğini esirgemeyen temsilcilerimize ayrıca gönüllülerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız.