SAMSUN’DA 126 ADET TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITILDI

HASENE International Hollanda’daki hayırseverlerin bağışlarıyla engelli vatandaşlara 26 akülü ve 100 aküsüz tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Samsun Valiliği tarafından koordine edilen ve Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şubesi’nin aracılığıyla gerçekleştirilen törende, HASENE Hollanda’daki hayırseverler tarafından gönderilen 26 adet akülü, 100 adet aküsüz tekerlekli sandalyenin dağıtımı yapıldı.

Törene Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Müdürü Ömer Söyleyenoğlu, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Samsun Aile Sosyal Hizmetler Müdürü Tekin Balcı,  Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, IGMG Samsun Şube Başkanı Fatih Demir, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Samsun Engelliler Federasyonu yöneticileri,  HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği Samsun Temsilcisi Mehmet Akbulut, il temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Atakum Körfez Mahallesi'nde düzenlenen törende konuşan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düşüncesiyle hareket eden devletimiz, son yıllarda engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerin geliştirilmesi konusunda önemli adımlar attı. Sosyal hizmetler, eğitim, istihdam ve ulaşım gibi temel konularda birçok yasal düzenleme hayata geçirildi. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, sorunlarının çözümünü sağlayacak, her alanda başarı sağlamalarının önünü açacak tüm çalışmalara her zaman olduğu gibi bundan sonra da azami destek verilecektir.” diye konuştu.


Engellilerimizin de her birey gibi kendi hayatlarını bağımsız ve iyi şartlarda yaşayabilmeleri için devletin olduğu kadar toplumun tüm kesimlerine de önemli vazifeler düştüğünü dile getiren Vali Dağlı, “Bugün gerçekleştirilen akülü engelli araçları ve tekerlekli sandalyelerin dağıtım töreni de bunun güzel ve somut bir örneği olmuştur. Kendileri Hollanda'da yaşamalarına rağmen kalpleri ülkeleri ve hemşerileriyle birlikte atan ve bu konuda sorumluluk hisseden hayırsever iş insanlarımızın katkılarıyla temin edilen 26 adet akülü ve 100 adet aküsüz tekerlekli sandalyeyi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından tespit edilen engelli vatandaşlarımıza teslim etmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

Diğer Haberler

Tümünü Gör