Sıla Yolcuları Bu Yıl Da Kapıkule’de İkramlarla Karşılandı

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) öncülüğünde Hasene International, 25 Haziran’dan itibaren karayolu ile Avrupa’dan Türkiye’ye gelen gurbetçileri Kapıkule’de karşılıyor.

Hasene International, IGMG öncülüğünde Avrupa’dan Türkiye’ye gelen ve dönen yolcuları Kapıkule’de çeşitli ikramlarla karşılıyor. Bu yıl da Kapıkule sınır kapısına 250 metre mesafede bulunan Fatih Sultan Mehmet Camii park alanında stant kuruldu.  Tüm gün açık olan stantlarda Avrupa’dan gelen gönüllülerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 15 kişilik bir ekip hizmet sunuyor.

“Kısa bir mola, küçük bir ikram, gönülden bir dua” sloganıyla yürütülen Sıla Yolu etkinliği, 2019 yılında Babaeski sınır kapısında, 2021’de ise Kapıkule sınır kapısında gerçekleştirilmişti. Etkinlik alanında yolculara çay, kahve, su ikramlarında bulunulurken; içinde kolonya, kek, seccade, boyama kitabı, araba kokusu, kalem ve çocuklar için şeker gibi ürünlerin bulunduğu hediye paketleri dağıtılıyor. Bu yılki hizmet kapsamında yolculara anlaşmalı otellerde konaklama imkânı da sunulmaya başlandı. Bunun yanında, yol güzergahında olası ihtiyaç durumlarında tamirhane ve lokanta tavsiyelerinde de bulunuluyor.

25 Haziran 2022’de başlayan etkinlik,  1 Eylül 2022’de sona erecek.

Diğer Haberler

Tümünü Gör