Suriye Hasene Köyü ve Rehabilitasyon Merkezi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

02.05.2024

Vakfımız, 6 Şubat depremiyle yangın yerine dönüşen Türkiye ve Suriye’de faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 2023 yılının Ekim ayında temelleri atılan Hasene Köyü ve Rehabilitasyon merkezinin inşaatları devam ediyor.

Kalıcı konut ve sosyal donatı alanları olarak planlanan Hasene Köyü projemizde tüm çalışmalar en ince ayrıntısına kadar düşünülerek devam etmektedir. Proje kapsamında 108 daire, 750 kişi kapasiteli cami, 300 öğrenci kapasiteli dini eğitim merkezi, 630 kapasiteli ve 22 derslikli okul, 75 öğrenci kapasiteli anaokulu, su kuyuları ve depoları ile çevre düzenlemeleri yapılacaktır. Proje tamamlandığında ev sahipleri için huzurla ikamet edecekleri bir yaşam ortamı sunmuş olacağız.

Ayrıca yine; 2023 yılı Ekim ayında temeli atılan Rehabilitasyon Merkezi Projemiz toplamda 900 m2 olup, 3 katlı olarak inşaatı devam etmektedir. İdari ve doktor odaları ile birlikte teşhis, tedavi ve protez atölyeleri kurulması planlanmaktadır. Proje ile bedensel ve duyusal engeli bulunan, psikolojik rahatsızlığı olan, öğrenme güçlüğü çeken ve rehabilite hizmetlerine ihtiyacı olan evlatlarımıza yakın bölgede ücretsiz hizmet veren tek kuruluş olacaktır.

Her iki projemizin de 2024 yılı sonunda tamamlanarak hizmete sunulması planlanmaktadır.

Diğer Haberler

Tümünü Gör

İyilik Yerini Buldu, Bu Kurban Bayram Oldu

08.07.2024

Hasene ailesi olarak yıllardır süregelen kurban kampanyasını 2024 yılı için de tamamladı. 275 bin 729 toplanan kurban hisse adedi ile milyonlarca kişiye ulaştı.