Vakfımızın Kayseri Şubesi Törenle Hizmete Açıldı

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG) ve vakfımızın Kayseri şubesi 29 Temmuz Cuma günü törenle hizmete açıldı.

Açılışa İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün, Kayseri Vali Yardımcısı Dr. Abdullah Kalkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, IGMG Onursal Başkanı Yavuz Çelik Karahan, T.C. İletişim Başkanlığı Kayseri Bölge Müdürü Mehmet Uğurlu, Hasene International Başkanı Mesud Gülbahar, IGMG Türkiye Bölge Başkanı Ahmet Divleli, Hasene Vakfı Başkanı Halil Aydın ve çok sayıda davetli katıldı.

Törenin moderatörlüğünü IGMG Genel Merkez MYK Üyesi İbrahim Gaygısız yaptı. Güney Hollanda Bölgesi’nden gelen ve 2020 yılı “Kuran-ı Kerim Okuma” yarışmasında Avrupa birincisi olan Furkan Vural’ın Kur’an-ı Kerim okumasının ardından, Kayseri Büyükşehir Mehteran takımı eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Törenimizin açılış konuşmasını yapan IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün; Kayseri şubesinin, IGMG Türkiye Bölgesi ve Hasene Vakfı’nın faaliyetlerine ev sahipliği yapacağından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi ve  “Bünyesinde teşkilatımızın birçok çalışmasının gerçekleştirileceği yeni hizmet binamızın açılışını yaptık. Hem teşkilatımıza hem de yöredeki bütün kardeşlerimize hayırlı olsun” diyerek iyi dileklerini sundu.

Vakfımızın Kayseri dışında Afyonkarahisar, Aksaray, Kocaeli, Konya, Ordu, Samsun, Sivas ve Bursa’da resmi temsilcilikleri bulunuyor; 9 ilde de fahri temsilcilikler ile varlık gösteriyoruz.

Diğer Haberler

Tümünü Gör

Hasene Vakfı, Fas ve Libya'daki Felaketzedelere Yardım Elini Uzatıyor

Hasene Vakfı Başkanı Halil Aydın, Fas'taki deprem felaketi ve Libya'daki sel felaketi sonrasında yaşanan insanlık dramına duyarsız kalamayarak, depremzedelere yönelik yardım çalışmalarını hızlandırdıklarını açıkladı. Aydın, "Merhamet ve yardımseverlik, insan olmanın temel sorumluluklarındandır. Bugün, Fas'taki ve Libya'daki kardeşlerimize yardım eli uzatma vaktidir." dedi.

HASENE VAKFI BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

22 ilde temsilcilik ve şubesi bulunan vakfın, IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün’ün katılımı ile Konya şubesinin açılışı; Sivas şube binasının ise temel atma töreni gerçekleştirildi.